CENTRUM ZDROWIA PAWIA 8, ul. Pawia 8 +48 609 844 100 kontakt@pawia8.pl

FAQ

  • JAK UMÓWIĆ SIĘ NA PIERWSZĄ WIZYTĘ?

    Aby umówić się na wizytę w Centrum Pawia 8, wystarczy kliknąć w przycisk „Zarezerwuj wizytę” na stronie głównej, następnie wybrać specjalistę oraz dogodny termin. Wizytę można również umówić pod numerem telefonu +48 609 844 100 lub wypełniając formularz kontaktowy na naszej stronie.


  • JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO WIZYTY?

    Zależy nam na tym, aby każdy Pacjent czuł się jak najbardziej komfortowo i swobodnie w naszym centrum. W związku z tym, proszę skorzystać z poniższego poradnika, który pozwoli na przygotowanie się do każdej wizyty u naszych specjalistów.
  • ZABIEGI OSTEOPATYCZNE

    Prosimy o zabranie ze sobą luźnego ubrania, które nie ogranicza ruchów. Aktualne badania lekarskie nie są wymagane i nie trzeba być na czczo, jednak nie zalecamy spożywania obfitego posiłku tuż przed wizytą w gabinecie. Polecamy przyjść przed czasem, aby odpowiednio przygotować się do zabiegu. W Centrum znajduje się łazienka, zatem – jeśli zajdzie taka potrzeba – mogą Państwo skorzystać z prysznica.

    Warto również pamiętać, aby nie czekać z wizytą do momentu, w którym schorzenie będzie w dużym stopniu utrudniać codzienne funkcjonowanie. Im wcześniej zgłoszą się Państwo na konsultację, we wczesnym stadium choroby, tym szybszy będzie powrót do zdrowia.

  • ZABIEGI FIZJOTERAPEUTYCZNE

    Prosimy o przyniesienie na wizytę u fizjoterapeuty dokumentacji związanej z dotychczasowym leczeniem, łącznie ze zdjęciami RTG, MRI, TK, co znacznie ułatwi diagnostykę i planowanie terapii.

    Prosimy również o zabranie wygodnego stroju, najlepiej sportowego, który nie ograniczy Państwa ruchów. Buty sportowe nie są konieczne, bowiem ćwiczenia wykonywane są boso.

  • KONSULTACJA U ORTOPEDY

    Proszę przynieść ze sobą aktualne badania lekarskie, obejmujące obrazowe badania ortopedyczne, takie jak zdjęcie rentgenowskie, rezonans magnetyczny czy USG. Przydatna może się okazać również lista leków przyjmowanych przez pacjenta, wraz z dawkowaniem.

    Podczas badania, pacjent może być poproszony o zdjęcie ubrania, zatem zalecamy założenie bielizny, w której będą się Państwo czuli komfortowo.

  • WIZYTA U DIETETYKA

    Przed wizytą prosimy Państwa o pobranie krótkiej ankiety, którą należy wypełnić i odesłać do dietetyczki. Pobierz

    Prosimy o przyniesienie wszelkich wyników badań, wraz z wypisami ze szpitala oraz opiniami innych specjalistów. Warto zabrać ze sobą aktualne wyniki takich badań, jak OB, morfologia, poziom cukru, lipidogram, enzymy wątrobowe oraz hormony tarczycy. W przypadku dzieci, prosimy o przyniesienie książeczki zdrowia oraz wyników badań, jeśli były przeprowadzane.

    Bardzo pomocne będzie również przygotowanie 3-dniowego dzienniczka spożycia posiłków, który ułatwi analizę dotychczasowego sposobu żywienia.

    Przed wizytą prosimy o wstrzymanie się od:

    · spożywania alkoholu przez 48 godzin,
    · spożywania pokarmów i płynów na 3 godziny przed planowaną wizytą,
    · wykonywania intensywnego wysiłku fizycznego około 12 godzin przed wizytą,
    · stosowania kremu do stóp, bowiem badanie wykonywane jest boso.

    W celu ułatwienia przeprowadzenia konsultacji, prosimy o opróżnienie pęcherza moczowego na około 30 minut przed wizytą. W przypadku kobiet ważne jest, aby badanie nie było wykonywane w tygodniu poprzedzającym menstruację oraz w jej trakcie.

    WAŻNE: Pomiarów na analizatorze nie wykonuje się u osób z elektronicznymi implantami medycznymi, takimi jak stymulator serca, stent i metalowy szew w sercu lub naczyniu krwionośnym, u kobiet w ciąży (wykonywane są tylko pomiary masy ciała) oraz u osób z epilepsją. Jeżeli należą Państwo do jednej ze wspomnianych grup, prosimy koniecznie powiadomić o tym dietetyczkę.

  • KIEDY MOGĘ SPODZIEWAĆ SIĘ PIERWSZYCH EFEKTÓW REHABILITACJI?

    Zarówno zabiegi osteopatyczne, jak i terapie fizjoterapeutyczne prowadzą do poprawy sprawności fizycznej oraz eliminowania dolegliwości bólowych, na które skarżą się Pacjenci. Specjaliści z Centrum Pawia 8 do każdego Pacjenta podchodzą indywidualnie, dobierając odpowiednie techniki manipulacyjne oraz ćwiczenia.

    Poprawa może być widoczna już po pierwszej wizycie, jednak wiele zależy od samego pacjenta. Czas powrotu do sprawności czy wyeliminowania bólu uzależniony jest od stopnia i zaawansowania schorzenia, zaangażowania pacjenta w ćwiczenia czy stosowania się do zaleceń terapeuty.

  • CZY JEST MOŻLIWOŚĆ PŁATNOŚCI KARTĄ?

    Tak. W centrum Pawia 8 mogą Państwo zapłacić za zabiegi i konsultacje zarówno gotówką, jak i kartą płatniczą.

  • CZY MOGĘ ODWOŁAĆ WIZYTĘ?

    Oczywiście. Podchodzimy do naszych Pacjentów z pełnym zrozumieniem i zdajemy sobie sprawę z tego, że czasem pojawiają się nagłe sytuacje. Jako że zabiegi fizjoterapeutyczne oraz osteopatyczne, a także poradnictwo dietetyczne cieszą się dużym zainteresowaniem, prosimy o uprzednią informację co najmniej 24 godziny przed planowaną wizytą. Pozwoli to Państwu uniknąć kosztów związanych z przepadającą wizytą oraz umożliwicie innym wykorzystanie danego terminu.

  • JAK DOJECHAĆ DO CENTRUM PAWIA 8?

    Nasze Centrum usytuowane jest przy ulicy Pawia 8. Mogą Państwo dotrzeć do nas zarówno samochodem (parking położony jest 200 m od Centrum Pawia 8), jak i komunikacją miejską. Najbliższy przystanek autobusowy – Przystankowa, znajduje się w odległości 650 m i mogą Państwo dojechać liniami: 112, 113, 249 oraz 612. Serdecznie zapraszamy! Prowadź